Anketa o ekološko pridelanem kruhu in pecivu

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

20. maj 2008 22:49

Sem rešila, upam da pravočasno. mark5 se strinjam s tabo, vendar je pri vsem tem najbolj nepošteno to, kje se "obesi" največ denarja... V končni fazi pridelovalec (kmet, poljedelec...) ne dobi niti 1/3 končne cene izdelka... Seveda pa moramo v današnjih časih žal vsi gledati na ceno in ne vedno na kvaliteto, ker si jo ne more privoščiti vsak. špelči

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

18. jul 2008 16:52

Tudi meni se tako zdi da tisti,ki si res zasluži ne dobi toliko kot bi moral oziroma kolikor nam zaračunajo v ceni. mark5

Casiopeia  

član od: 27.1.2008

sporočila: 8

21. jul 2008 13:12

Mark5... ja... zadevo bi bilo res zanimivo ponovit. Se nagibam k temu, da bi naredila diplomsko nalogo na to temo (Trženje ekoloških živil). Žal postajajo cene z dneva dan nenormalno visoke - glede samega oblikovanja cen pa vemo, kdo si odreže največji delež pogače :(. Sama sem sicer delala anketo v okviru seminarske naloge na faksu, sodelovali pa smo z društvom za socialno vključenost Mozaik in invalidskim podjetjem Pribinovina - njihove cene ekoloških živil se mi zdijo dokaj sprejemljive, je pa res, da izdelke prodajajo sami vsako soboto na ekološki tržnici v Mercator centru v Murski Soboti in ni nobenega posrednika. Tak da če bo kdo kaj hodil po Murski Soboti, je vljudno vabljen v Mercator :). Imajo odlične ekološke kekse :) Če bom v bodoče ponovila raziskavo, se bom spet oglasila tukaj za pomoč in tudi rezultati bodo na voljo. Lep pozdrav, Jana Casiopeia

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

21. jul 2008 13:39

upam da smo pomagali,ekološko predelana živila-verjamem da bo več ponudbe na trgu,cena ni niti toliko zasoljena-davki so krivi!!! senka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti